37608.106.0 | Kravet Smart, Premium Textures - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37608.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Premium Textures |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 69%;COTTON - 20%;POLYESTER - 11% |
| Finish | LATEX BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37608.106.0 | Kravet Smart, Premium Textures - Kravet Smart Fabric
37608.106.0 | Kravet Smart, Premium Textures - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37608.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Premium Textures |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 69%;COTTON - 20%;POLYESTER - 11% |
| Finish | LATEX BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $121.20
-65%$121.20
$42.42Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37608.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Premium Textures |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 69%;COTTON - 20%;POLYESTER - 11% |
| Finish | LATEX BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












