37808 | Grandview Grass, Eucalyptus Weave - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 37808 |
| Pattern Name | Grandview Grass - Eucalyptus Weave |
| Collection | Naturals |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Beige |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37808 | Grandview Grass, Eucalyptus Weave - Phillip Jeffries Wallpaper
37808 | Grandview Grass, Eucalyptus Weave - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 37808 |
| Pattern Name | Grandview Grass - Eucalyptus Weave |
| Collection | Naturals |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Beige |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 37808 |
| Pattern Name | Grandview Grass - Eucalyptus Weave |
| Collection | Naturals |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Beige |
| Theme | Textured |














