40102 | Santa Fe Stripe, Faded Trail on Canvas Linen - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40102 |
| Pattern Name | Santa Fe Stripe - Faded Trail on Canvas Linen |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | 11.3 in (28.8 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

40102 | Santa Fe Stripe, Faded Trail on Canvas Linen - Phillip Jeffries Wallpaper
40102 | Santa Fe Stripe, Faded Trail on Canvas Linen - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40102 |
| Pattern Name | Santa Fe Stripe - Faded Trail on Canvas Linen |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | 11.3 in (28.8 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40102 |
| Pattern Name | Santa Fe Stripe - Faded Trail on Canvas Linen |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | 11.3 in (28.8 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |














