40203 | Desert Ivy, Sage Shade on Vinyl Paperweave - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40203 |
| Pattern Name | Desert Ivy - Sage Shade on Vinyl Paperweave |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 51 in (129.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 51 in (129.5 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

40203 | Desert Ivy, Sage Shade on Vinyl Paperweave - Phillip Jeffries Wallpaper
40203 | Desert Ivy, Sage Shade on Vinyl Paperweave - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40203 |
| Pattern Name | Desert Ivy - Sage Shade on Vinyl Paperweave |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 51 in (129.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 51 in (129.5 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40203 |
| Pattern Name | Desert Ivy - Sage Shade on Vinyl Paperweave |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 51 in (129.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 51 in (129.5 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |













