4039 | Velvet Cocoon, Cozy Greige - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 4039 |
| Pattern Name | Velvet Cocoon - Cozy Greige |
| Collection | 0 |
| Width | 54 in Pre-Trimmed (137.2 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

4039 | Velvet Cocoon, Cozy Greige - Phillip Jeffries Wallpaper
4039 | Velvet Cocoon, Cozy Greige - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 4039 |
| Pattern Name | Velvet Cocoon - Cozy Greige |
| Collection | 0 |
| Width | 54 in Pre-Trimmed (137.2 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
Original: $119.00
-65%$119.00
$41.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 4039 |
| Pattern Name | Velvet Cocoon - Cozy Greige |
| Collection | 0 |
| Width | 54 in Pre-Trimmed (137.2 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |













