40905 | Azriel PVC Free, Wren - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40905 |
| Pattern Name | Azriel PVC Free - Wren |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 26 in (66 cm) |
| Horizontal Repeat | 52 in (132.1 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

40905 | Azriel PVC Free, Wren - Phillip Jeffries Wallpaper
40905 | Azriel PVC Free, Wren - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40905 |
| Pattern Name | Azriel PVC Free - Wren |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 26 in (66 cm) |
| Horizontal Repeat | 52 in (132.1 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40905 |
| Pattern Name | Azriel PVC Free - Wren |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 26 in (66 cm) |
| Horizontal Repeat | 52 in (132.1 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |













