41203 | Arroyo Raffia, Mesa Straw - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 41203 |
| Pattern Name | Arroyo Raffia - Mesa Straw |
| Collection | Naturals |
| Width | Approx. 37 in Pre-Trimmed (93 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Green |
| Theme | Faux Grasscloth |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

41203 | Arroyo Raffia, Mesa Straw - Phillip Jeffries Wallpaper
41203 | Arroyo Raffia, Mesa Straw - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 41203 |
| Pattern Name | Arroyo Raffia - Mesa Straw |
| Collection | Naturals |
| Width | Approx. 37 in Pre-Trimmed (93 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Green |
| Theme | Faux Grasscloth |
Original: $95.20
-65%$95.20
$33.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 41203 |
| Pattern Name | Arroyo Raffia - Mesa Straw |
| Collection | Naturals |
| Width | Approx. 37 in Pre-Trimmed (93 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Green |
| Theme | Faux Grasscloth |













