4148-14501 | PrintWorks, Carved Floral Green Trim Wall Border - Chesapeake Wallpaper
| Brand | Chesapeake |
| Pattern Number | 4148-14501 |
| Pattern Name | Carved Floral Green Trim Wall Border |
| Collection | PrintWorks |
| Width | 3.5" |
| Match | 0 |
| Repeat | 20.5" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven Blend |
| Washability | Washable |
| Removability | Wet Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 15 ' |
| COVERAGE | 4.4 |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



4148-14501 | PrintWorks, Carved Floral Green Trim Wall Border - Chesapeake Wallpaper
4148-14501 | PrintWorks, Carved Floral Green Trim Wall Border - Chesapeake Wallpaper
| Brand | Chesapeake |
| Pattern Number | 4148-14501 |
| Pattern Name | Carved Floral Green Trim Wall Border |
| Collection | PrintWorks |
| Width | 3.5" |
| Match | 0 |
| Repeat | 20.5" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven Blend |
| Washability | Washable |
| Removability | Wet Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 15 ' |
| COVERAGE | 4.4 |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Chesapeake |
| Pattern Number | 4148-14501 |
| Pattern Name | Carved Floral Green Trim Wall Border |
| Collection | PrintWorks |
| Width | 3.5" |
| Match | 0 |
| Repeat | 20.5" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven Blend |
| Washability | Washable |
| Removability | Wet Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 15 ' |
| COVERAGE | 4.4 |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
























