42400 | Sheer Oasis, Joshua Tree - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 42400 |
| Pattern Name | Sheer Oasis - Joshua Tree |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | Approx. 36 in Pre-Trimmed (91 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Fabric Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

42400 | Sheer Oasis, Joshua Tree - Phillip Jeffries Wallpaper
42400 | Sheer Oasis, Joshua Tree - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 42400 |
| Pattern Name | Sheer Oasis - Joshua Tree |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | Approx. 36 in Pre-Trimmed (91 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Fabric Texture |
Original: $86.80
-65%$86.80
$30.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 42400 |
| Pattern Name | Sheer Oasis - Joshua Tree |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | Approx. 36 in Pre-Trimmed (91 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Fabric Texture |













