42404 | Sheer Oasis, Blush Husk - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 42404 |
| Pattern Name | Sheer Oasis - Blush Husk |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Red |
| Theme | Fabric Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

42404 | Sheer Oasis, Blush Husk - Phillip Jeffries Wallpaper
42404 | Sheer Oasis, Blush Husk - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 42404 |
| Pattern Name | Sheer Oasis - Blush Husk |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Red |
| Theme | Fabric Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 42404 |
| Pattern Name | Sheer Oasis - Blush Husk |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Red |
| Theme | Fabric Texture |













