5016430 | Sconset Embroidered Raffia L, Natural - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016430 |
| Pattern Name | Sconset Embroidered Raffia L |
| Collection | Novelty & Textured Wallcovering |
| Width | 36" (91CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 34 5/8" (88CM) |
| Vertical Repeat | 17 3/4" (45CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | SOUTH KOREA |
| Color | Beige |
| Theme | Paisley |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5016430 | Sconset Embroidered Raffia L, Natural - Schumacher Wallpaper
5016430 | Sconset Embroidered Raffia L, Natural - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016430 |
| Pattern Name | Sconset Embroidered Raffia L |
| Collection | Novelty & Textured Wallcovering |
| Width | 36" (91CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 34 5/8" (88CM) |
| Vertical Repeat | 17 3/4" (45CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | SOUTH KOREA |
| Color | Beige |
| Theme | Paisley |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016430 |
| Pattern Name | Sconset Embroidered Raffia L |
| Collection | Novelty & Textured Wallcovering |
| Width | 36" (91CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 34 5/8" (88CM) |
| Vertical Repeat | 17 3/4" (45CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | SOUTH KOREA |
| Color | Beige |
| Theme | Paisley |














