5016542 | Asolo Sisal, Sky - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016542 |
| Pattern Name | Asolo Sisal |
| Color Name | Sky |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 33 1/2" (85CM) |
| Vertical Repeat | 37 1/4" (95CM) |
| Horizontal Repeat | 33 1/2" (85CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Beige |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5016542 | Asolo Sisal, Sky - Schumacher Wallpaper
5016542 | Asolo Sisal, Sky - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016542 |
| Pattern Name | Asolo Sisal |
| Color Name | Sky |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 33 1/2" (85CM) |
| Vertical Repeat | 37 1/4" (95CM) |
| Horizontal Repeat | 33 1/2" (85CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Beige |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016542 |
| Pattern Name | Asolo Sisal |
| Color Name | Sky |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 33 1/2" (85CM) |
| Vertical Repeat | 37 1/4" (95CM) |
| Horizontal Repeat | 33 1/2" (85CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Beige |
| Theme | Trellis |














