5016750 | Checkered Stripe Sisal, Flax - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016750 |
| Pattern Name | Checkered Stripe Sisal |
| Color Name | Flax |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM) |
| Vertical Repeat | 18 3/4" (48CM) |
| Horizontal Repeat | 34" (86CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5016750 | Checkered Stripe Sisal, Flax - Schumacher Wallpaper
5016750 | Checkered Stripe Sisal, Flax - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016750 |
| Pattern Name | Checkered Stripe Sisal |
| Color Name | Flax |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM) |
| Vertical Repeat | 18 3/4" (48CM) |
| Horizontal Repeat | 34" (86CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016750 |
| Pattern Name | Checkered Stripe Sisal |
| Color Name | Flax |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM) |
| Vertical Repeat | 18 3/4" (48CM) |
| Horizontal Repeat | 34" (86CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |














