7689 | Dahlia Garden, Brown - Borastapeter Wallpaper
| Brand | Borastapeter |
| Pattern Number | 7689 |
| Pattern Name | Dahlia Garden |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 20 7/8" (53CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 20 3/4" (53CM) |
| Vertical Repeat | 20 3/4" (53CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 11.0 |
| Country of Origin | SWEDEN |
| Color | Brown |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



7689 | Dahlia Garden, Brown - Borastapeter Wallpaper
7689 | Dahlia Garden, Brown - Borastapeter Wallpaper
| Brand | Borastapeter |
| Pattern Number | 7689 |
| Pattern Name | Dahlia Garden |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 20 7/8" (53CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 20 3/4" (53CM) |
| Vertical Repeat | 20 3/4" (53CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 11.0 |
| Country of Origin | SWEDEN |
| Color | Brown |
| Theme | Floral |
$346.50
7689 | Dahlia Garden, Brown - Borastapeter Wallpaper—
$346.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Borastapeter |
| Pattern Number | 7689 |
| Pattern Name | Dahlia Garden |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 20 7/8" (53CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 20 3/4" (53CM) |
| Vertical Repeat | 20 3/4" (53CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 11.0 |
| Country of Origin | SWEDEN |
| Color | Brown |
| Theme | Floral |






















