8012136.195.0 | Le Lac, Le Jardin Chinois - Brunschwig & Fils Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Purchase Brunschwig & Fils Fabric SKU 8012136.195.0 pattern name Le Lac from the collection Le Jardin Chinois. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8012136.195.0 |
| Pattern Name | Le Lac |
| Collection | Le Jardin Chinois |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 84" |
| Horz. Repeat | 50" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Burgundy/Red |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8012136.195.0 | Le Lac, Le Jardin Chinois - Brunschwig & Fils Fabric
8012136.195.0 | Le Lac, Le Jardin Chinois - Brunschwig & Fils Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Purchase Brunschwig & Fils Fabric SKU 8012136.195.0 pattern name Le Lac from the collection Le Jardin Chinois. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8012136.195.0 |
| Pattern Name | Le Lac |
| Collection | Le Jardin Chinois |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 84" |
| Horz. Repeat | 50" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Burgundy/Red |
| Theme | Modern Chinoiserie |
$637.50
8012136.195.0 | Le Lac, Le Jardin Chinois - Brunschwig & Fils Fabric—
$637.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Purchase Brunschwig & Fils Fabric SKU 8012136.195.0 pattern name Le Lac from the collection Le Jardin Chinois. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8012136.195.0 |
| Pattern Name | Le Lac |
| Collection | Le Jardin Chinois |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 84" |
| Horz. Repeat | 50" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Burgundy/Red |
| Theme | Modern Chinoiserie |
