8286 34 W9761 | Topiary - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
Acquire JF Wallpaper Product 8286 34 W9761 collection Topiary. Enjoy this fabulous wallpaper. A richly layered faux grasscloth wallcovering that captures the organic beauty of natural weave with the ease of non-woven. Rendered in a sophisticated palette of multi-tone caramel, it brings depth, texture, and a tailored finish to any room.Memo available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 8286 34 W9761 |
| Book | Topiary |
| Width | 20.9" (53.09 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 20.9" (53.09 cm) |
| Paste | Paste the Wall |
| Content | 100% Wallpaper |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | Germany |
| Color | Beige |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8286 34 W9761 | Topiary - JF Wallpaper
8286 34 W9761 | Topiary - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
Acquire JF Wallpaper Product 8286 34 W9761 collection Topiary. Enjoy this fabulous wallpaper. A richly layered faux grasscloth wallcovering that captures the organic beauty of natural weave with the ease of non-woven. Rendered in a sophisticated palette of multi-tone caramel, it brings depth, texture, and a tailored finish to any room.Memo available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 8286 34 W9761 |
| Book | Topiary |
| Width | 20.9" (53.09 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 20.9" (53.09 cm) |
| Paste | Paste the Wall |
| Content | 100% Wallpaper |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | Germany |
| Color | Beige |
| Theme | Textured |
$214.13
8286 34 W9761 | Topiary - JF Wallpaper—
$214.13
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced as a 11 Yard Roll.
Acquire JF Wallpaper Product 8286 34 W9761 collection Topiary. Enjoy this fabulous wallpaper. A richly layered faux grasscloth wallcovering that captures the organic beauty of natural weave with the ease of non-woven. Rendered in a sophisticated palette of multi-tone caramel, it brings depth, texture, and a tailored finish to any room.Memo available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 8286 34 W9761 |
| Book | Topiary |
| Width | 20.9" (53.09 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 20.9" (53.09 cm) |
| Paste | Paste the Wall |
| Content | 100% Wallpaper |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | Germany |
| Color | Beige |
| Theme | Textured |












