8287 42 W9761 | Topiary - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
View JF Wallpaper SKU# 8287 42 W9761 collection Topiary. Enjoy this extraordinary wallpaper. A modern twist on a timeless pattern, this multi-tonal herringbone wallcovering offers subtle movement and refined texture. Crafted on a non-woven ground in a soft blush pink.Cuttings available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 8287 42 W9761 |
| Book | Topiary |
| Width | 20.9" (53.09 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 10.4" (26.42 cm) |
| Paste | Paste the Wall |
| Content | 100% Wallpaper |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | Germany |
| Color | Pink |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8287 42 W9761 | Topiary - JF Wallpaper
8287 42 W9761 | Topiary - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
View JF Wallpaper SKU# 8287 42 W9761 collection Topiary. Enjoy this extraordinary wallpaper. A modern twist on a timeless pattern, this multi-tonal herringbone wallcovering offers subtle movement and refined texture. Crafted on a non-woven ground in a soft blush pink.Cuttings available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 8287 42 W9761 |
| Book | Topiary |
| Width | 20.9" (53.09 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 10.4" (26.42 cm) |
| Paste | Paste the Wall |
| Content | 100% Wallpaper |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | Germany |
| Color | Pink |
| Theme | Chevron |
$222.75
8287 42 W9761 | Topiary - JF Wallpaper—
$222.75
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced as a 11 Yard Roll.
View JF Wallpaper SKU# 8287 42 W9761 collection Topiary. Enjoy this extraordinary wallpaper. A modern twist on a timeless pattern, this multi-tonal herringbone wallcovering offers subtle movement and refined texture. Crafted on a non-woven ground in a soft blush pink.Cuttings available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 8287 42 W9761 |
| Book | Topiary |
| Width | 20.9" (53.09 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 10.4" (26.42 cm) |
| Paste | Paste the Wall |
| Content | 100% Wallpaper |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | Germany |
| Color | Pink |
| Theme | Chevron |












