8289 33 W9761 | Topiary - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
Shop JF Wallpaper Pattern 8289 33 W9761 collection Topiary. Enjoy this enchanting wallpaper. A multi-tonal faux grasscloth wallcovering offers soft texture and refined dimension. Presented in a brown and white palette, it brings a light, tailored finish to any spaceSwatches available. Quick Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 8289 33 W9761 |
| Book | Topiary |
| Width | 20.9" (53.09 cm) |
| Match | Free Match |
| Repeat | 0 |
| Paste | Paste the Wall |
| Content | 100% Wallpaper |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | Germany |
| Color | Beige |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8289 33 W9761 | Topiary - JF Wallpaper
8289 33 W9761 | Topiary - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
Shop JF Wallpaper Pattern 8289 33 W9761 collection Topiary. Enjoy this enchanting wallpaper. A multi-tonal faux grasscloth wallcovering offers soft texture and refined dimension. Presented in a brown and white palette, it brings a light, tailored finish to any spaceSwatches available. Quick Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 8289 33 W9761 |
| Book | Topiary |
| Width | 20.9" (53.09 cm) |
| Match | Free Match |
| Repeat | 0 |
| Paste | Paste the Wall |
| Content | 100% Wallpaper |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | Germany |
| Color | Beige |
| Theme | Textured |
$214.13
8289 33 W9761 | Topiary - JF Wallpaper—
$214.13
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced as a 11 Yard Roll.
Shop JF Wallpaper Pattern 8289 33 W9761 collection Topiary. Enjoy this enchanting wallpaper. A multi-tonal faux grasscloth wallcovering offers soft texture and refined dimension. Presented in a brown and white palette, it brings a light, tailored finish to any spaceSwatches available. Quick Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 8289 33 W9761 |
| Book | Topiary |
| Width | 20.9" (53.09 cm) |
| Match | Free Match |
| Repeat | 0 |
| Paste | Paste the Wall |
| Content | 100% Wallpaper |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | Germany |
| Color | Beige |
| Theme | Textured |












