8292 29 W9761 | Topiary - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
Select JF Wallpaper Pattern number 8292 29 W9761 collection Topiary. Enjoy this amazing wallpaper. Bold yet grounded, this large-scale foliage motif makes a dramatic statement in beige on a copper ground, offering warmth and dimension on a richly textured non-woven surface.Swatches available. Quick Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 8292 29 W9761 |
| Book | Topiary |
| Width | 20.9" (53.09 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 20.9" (53.09 cm) |
| Paste | Paste the Wall |
| Content | 100% Wallpaper |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | Germany |
| Color | Yellow |
| Theme | Trees |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8292 29 W9761 | Topiary - JF Wallpaper
8292 29 W9761 | Topiary - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
Select JF Wallpaper Pattern number 8292 29 W9761 collection Topiary. Enjoy this amazing wallpaper. Bold yet grounded, this large-scale foliage motif makes a dramatic statement in beige on a copper ground, offering warmth and dimension on a richly textured non-woven surface.Swatches available. Quick Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 8292 29 W9761 |
| Book | Topiary |
| Width | 20.9" (53.09 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 20.9" (53.09 cm) |
| Paste | Paste the Wall |
| Content | 100% Wallpaper |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | Germany |
| Color | Yellow |
| Theme | Trees |
$222.75
8292 29 W9761 | Topiary - JF Wallpaper—
$222.75
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced as a 11 Yard Roll.
Select JF Wallpaper Pattern number 8292 29 W9761 collection Topiary. Enjoy this amazing wallpaper. Bold yet grounded, this large-scale foliage motif makes a dramatic statement in beige on a copper ground, offering warmth and dimension on a richly textured non-woven surface.Swatches available. Quick Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 8292 29 W9761 |
| Book | Topiary |
| Width | 20.9" (53.09 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 20.9" (53.09 cm) |
| Paste | Paste the Wall |
| Content | 100% Wallpaper |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | Germany |
| Color | Yellow |
| Theme | Trees |












