84790 | Emelie Velvet, Bronze & Noir - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84790 |
| Pattern Name | Emelie Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 21 1/4" (54CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 29% POLYESTER, 71% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Black |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






84790 | Emelie Velvet, Bronze & Noir - Schumacher Fabric
84790 | Emelie Velvet, Bronze & Noir - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84790 |
| Pattern Name | Emelie Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 21 1/4" (54CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 29% POLYESTER, 71% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Black |
| Theme | Floral |
Original: $322.00
-65%$322.00
$112.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84790 |
| Pattern Name | Emelie Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 21 1/4" (54CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 29% POLYESTER, 71% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Black |
| Theme | Floral |












