84802 | Edison Velvet, Noir - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84802 |
| Pattern Name | Edison Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 60% VISCOSE, 40% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





84802 | Edison Velvet, Noir - Schumacher Fabric
84802 | Edison Velvet, Noir - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84802 |
| Pattern Name | Edison Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 60% VISCOSE, 40% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |
Original: $322.00
-65%$322.00
$112.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84802 |
| Pattern Name | Edison Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 60% VISCOSE, 40% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |












