84812 | Aldo Velvet, Mocha & Noir - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84812 |
| Pattern Name | Aldo Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRIPE |
| Horizontal Repeat | 8 1/2" (22CM) |
| Vertical Repeat | 6 1/4" (16CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 76% COTTON, 24% POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





84812 | Aldo Velvet, Mocha & Noir - Schumacher Fabric
84812 | Aldo Velvet, Mocha & Noir - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84812 |
| Pattern Name | Aldo Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRIPE |
| Horizontal Repeat | 8 1/2" (22CM) |
| Vertical Repeat | 6 1/4" (16CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 76% COTTON, 24% POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84812 |
| Pattern Name | Aldo Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRIPE |
| Horizontal Repeat | 8 1/2" (22CM) |
| Vertical Repeat | 6 1/4" (16CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 76% COTTON, 24% POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |












