87550 | Reversible Digital Damask, Chartreuse - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87550 |
| Pattern Name | Reversible Digital Damask |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 39" (99CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 52% Cotton, 21% POLYESTER COTTON, 7% VIRGIN WOOL, 20% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Orange |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






87550 | Reversible Digital Damask, Chartreuse - Schumacher Fabric
87550 | Reversible Digital Damask, Chartreuse - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87550 |
| Pattern Name | Reversible Digital Damask |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 39" (99CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 52% Cotton, 21% POLYESTER COTTON, 7% VIRGIN WOOL, 20% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Orange |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87550 |
| Pattern Name | Reversible Digital Damask |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 39" (99CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 52% Cotton, 21% POLYESTER COTTON, 7% VIRGIN WOOL, 20% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Orange |
| Theme | Damask |












