A9SLEOPILL0008 | Leopard, Orion Blue - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 12" DIA
Select Scalamandre Pillows SKU A9SLEOPILL0008 pattern name Leopard color name Orion Blue from the collection Amazink, Wild Glamour. Enjoy this exceptional pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | A9SLEOPILL0008 |
| Pattern Name | Leopard Pillow |
| Collection | Amazink, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 9.75" |
| Pattern Repeat Width | 7" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 0 |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Orion Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

A9SLEOPILL0008 | Leopard, Orion Blue - Scalamandre Pillows
A9SLEOPILL0008 | Leopard, Orion Blue - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 12" DIA
Select Scalamandre Pillows SKU A9SLEOPILL0008 pattern name Leopard color name Orion Blue from the collection Amazink, Wild Glamour. Enjoy this exceptional pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | A9SLEOPILL0008 |
| Pattern Name | Leopard Pillow |
| Collection | Amazink, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 9.75" |
| Pattern Repeat Width | 7" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 0 |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Orion Blue |
$694.20
A9SLEOPILL0008 | Leopard, Orion Blue - Scalamandre Pillows—
$694.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 12" DIA
Select Scalamandre Pillows SKU A9SLEOPILL0008 pattern name Leopard color name Orion Blue from the collection Amazink, Wild Glamour. Enjoy this exceptional pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | A9SLEOPILL0008 |
| Pattern Name | Leopard Pillow |
| Collection | Amazink, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 9.75" |
| Pattern Repeat Width | 7" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 0 |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Orion Blue |












