Ashford | # 618 Lichen - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Ashford # 618 Lichen. Enjoy this extraordinary Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | AV3618 |
| Name & Color | ASHFORD # 618 LICHEN |
| Width | 56" |
| Content | 63% COTTON37% POLYESTER |
| Repeat | H-3.9" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Ashford | # 618 Lichen - Maxwell Fabric
Ashford | # 618 Lichen - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Ashford # 618 Lichen. Enjoy this extraordinary Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | AV3618 |
| Name & Color | ASHFORD # 618 LICHEN |
| Width | 56" |
| Content | 63% COTTON37% POLYESTER |
| Repeat | H-3.9" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
$107.91
Ashford | # 618 Lichen - Maxwell Fabric—
$107.91
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Ashford # 618 Lichen. Enjoy this extraordinary Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | AV3618 |
| Name & Color | ASHFORD # 618 LICHEN |
| Width | 56" |
| Content | 63% COTTON37% POLYESTER |
| Repeat | H-3.9" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |












