AST6492 | LoveShackFancy, Everblooming Rosettes Whisper Blue Cabbage Rose Bouquets - A-Street Wallpaper
This product is packaged and priced as a 33' long 56.4 sq. ft. Roll.
Purchase A-Street Wallpaper SKU AST6492 pattern name Everblooming Rosettes Whisper Blue Cabbage Rose Bouquets Wallpaper from the collection LoveShackFancy. Enjoy this impressive wallpaper. Bouquets of voluptuous white roses and their blue leafy greenery, all offset against a sky blue backdrop, bring romantic, vintage-inspired femininity to your walls. Everblooming Rosettes is an unpasted, non woven wallpaper measuring 20.5 inches wide by 33 feet long, covering approximately 56.4 square feet per roll.Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | AST6492 |
| Pattern Name | Everblooming Rosettes Whisper Blue Cabbage Rose Bouquets |
| Collection | LoveShackFancy |
| Width | 20.5" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.5" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



AST6492 | LoveShackFancy, Everblooming Rosettes Whisper Blue Cabbage Rose Bouquets - A-Street Wallpaper
AST6492 | LoveShackFancy, Everblooming Rosettes Whisper Blue Cabbage Rose Bouquets - A-Street Wallpaper
This product is packaged and priced as a 33' long 56.4 sq. ft. Roll.
Purchase A-Street Wallpaper SKU AST6492 pattern name Everblooming Rosettes Whisper Blue Cabbage Rose Bouquets Wallpaper from the collection LoveShackFancy. Enjoy this impressive wallpaper. Bouquets of voluptuous white roses and their blue leafy greenery, all offset against a sky blue backdrop, bring romantic, vintage-inspired femininity to your walls. Everblooming Rosettes is an unpasted, non woven wallpaper measuring 20.5 inches wide by 33 feet long, covering approximately 56.4 square feet per roll.Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | AST6492 |
| Pattern Name | Everblooming Rosettes Whisper Blue Cabbage Rose Bouquets |
| Collection | LoveShackFancy |
| Width | 20.5" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.5" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
$98.00
AST6492 | LoveShackFancy, Everblooming Rosettes Whisper Blue Cabbage Rose Bouquets - A-Street Wallpaper—
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This product is packaged and priced as a 33' long 56.4 sq. ft. Roll.
Purchase A-Street Wallpaper SKU AST6492 pattern name Everblooming Rosettes Whisper Blue Cabbage Rose Bouquets Wallpaper from the collection LoveShackFancy. Enjoy this impressive wallpaper. Bouquets of voluptuous white roses and their blue leafy greenery, all offset against a sky blue backdrop, bring romantic, vintage-inspired femininity to your walls. Everblooming Rosettes is an unpasted, non woven wallpaper measuring 20.5 inches wide by 33 feet long, covering approximately 56.4 square feet per roll.Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | AST6492 |
| Pattern Name | Everblooming Rosettes Whisper Blue Cabbage Rose Bouquets |
| Collection | LoveShackFancy |
| Width | 20.5" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.5" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |




