Bagary.524.0 | Kravet Basics, - Kravet Basics Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Save on Kravet Basics Fabric Pattern# BAGARY.524.0 pattern name Kravet Basics from the collection . Samples always available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | BAGARY.524.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 36" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | KRAVET SOIL & STAIN RELEASE FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Slate |
| Theme | Jacobean |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bagary.524.0 | Kravet Basics, - Kravet Basics Fabric
Bagary.524.0 | Kravet Basics, - Kravet Basics Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Save on Kravet Basics Fabric Pattern# BAGARY.524.0 pattern name Kravet Basics from the collection . Samples always available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | BAGARY.524.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 36" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | KRAVET SOIL & STAIN RELEASE FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Slate |
| Theme | Jacobean |
| Notes | 0 |
$87.33
Bagary.524.0 | Kravet Basics, - Kravet Basics Fabric—
$87.33
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Save on Kravet Basics Fabric Pattern# BAGARY.524.0 pattern name Kravet Basics from the collection . Samples always available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | BAGARY.524.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 36" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | KRAVET SOIL & STAIN RELEASE FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Slate |
| Theme | Jacobean |
| Notes | 0 |
