Combe | # 619 Ivy - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Save on Maxwell Fabric pattern name Combe # 619 Ivy. Enjoy this inspiring Fabric. Samples always available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | CJI619 |
| Name & Color | COMBE # 619 IVY |
| Width | 54" |
| Content | 64% COTTON36% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 40,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Combe | # 619 Ivy - Maxwell Fabric
Combe | # 619 Ivy - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Save on Maxwell Fabric pattern name Combe # 619 Ivy. Enjoy this inspiring Fabric. Samples always available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | CJI619 |
| Name & Color | COMBE # 619 IVY |
| Width | 54" |
| Content | 64% COTTON36% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 40,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
$107.91
Combe | # 619 Ivy - Maxwell Fabric—
$107.91
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Save on Maxwell Fabric pattern name Combe # 619 Ivy. Enjoy this inspiring Fabric. Samples always available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | CJI619 |
| Name & Color | COMBE # 619 IVY |
| Width | 54" |
| Content | 64% COTTON36% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 40,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |












