Cotswold | # 612 Mineral - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | CJJ612 |
| Name & Color | COTSWOLD # 612 MINERAL |
| Width | 54" |
| Content | 58% COTTON42% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Cotswold | # 612 Mineral - Maxwell Fabric
Cotswold | # 612 Mineral - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | CJJ612 |
| Name & Color | COTSWOLD # 612 MINERAL |
| Width | 54" |
| Content | 58% COTTON42% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Original: $107.91
-65%$107.91
$37.77Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | CJJ612 |
| Name & Color | COTSWOLD # 612 MINERAL |
| Width | 54" |
| Content | 58% COTTON42% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |












