Cotswold | # 615 Pine - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Search Maxwell Fabric pattern name Cotswold # 615 Pine. Enjoy this impeccable Fabric. Swatches available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | CJJ615 |
| Name & Color | COTSWOLD # 615 PINE |
| Width | 54" |
| Content | 58% COTTON42% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Cotswold | # 615 Pine - Maxwell Fabric
Cotswold | # 615 Pine - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Search Maxwell Fabric pattern name Cotswold # 615 Pine. Enjoy this impeccable Fabric. Swatches available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | CJJ615 |
| Name & Color | COTSWOLD # 615 PINE |
| Width | 54" |
| Content | 58% COTTON42% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
$107.91
Cotswold | # 615 Pine - Maxwell Fabric—
$107.91
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Search Maxwell Fabric pattern name Cotswold # 615 Pine. Enjoy this impeccable Fabric. Swatches available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | CJJ615 |
| Name & Color | COTSWOLD # 615 PINE |
| Width | 54" |
| Content | 58% COTTON42% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |












