Cotswold | # 627 Oat - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Shop Maxwell Fabric pattern name Cotswold # 627 Oat. Enjoy this amazing Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | CJJ627 |
| Name & Color | COTSWOLD # 627 OAT |
| Width | 54" |
| Content | 58% COTTON42% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Cotswold | # 627 Oat - Maxwell Fabric
Cotswold | # 627 Oat - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Shop Maxwell Fabric pattern name Cotswold # 627 Oat. Enjoy this amazing Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | CJJ627 |
| Name & Color | COTSWOLD # 627 OAT |
| Width | 54" |
| Content | 58% COTTON42% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
$107.91
Cotswold | # 627 Oat - Maxwell Fabric—
$107.91
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Shop Maxwell Fabric pattern name Cotswold # 627 Oat. Enjoy this amazing Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | CJJ627 |
| Name & Color | COTSWOLD # 627 OAT |
| Width | 54" |
| Content | 58% COTTON42% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |












