Degraw | # 923 Peridot - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP4923 |
| Name & Color | DEGRAW # 923 PERIDOT |
| Width | 57" |
| Content | 56% RECYCLED POLYESTER44% POLYESTER |
| Repeat | V-7.1" H-6.5" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, IRON LOW, TUMBLE DRY, DRY CLEAN, NO BLEACH, FIBREGUARD, RAILROADED |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 65,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 - OEKOTEX |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Ikat |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Degraw | # 923 Peridot - Maxwell Fabric
Degraw | # 923 Peridot - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP4923 |
| Name & Color | DEGRAW # 923 PERIDOT |
| Width | 57" |
| Content | 56% RECYCLED POLYESTER44% POLYESTER |
| Repeat | V-7.1" H-6.5" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, IRON LOW, TUMBLE DRY, DRY CLEAN, NO BLEACH, FIBREGUARD, RAILROADED |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 65,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 - OEKOTEX |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Ikat |
Original: $107.10
-65%$107.10
$37.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP4923 |
| Name & Color | DEGRAW # 923 PERIDOT |
| Width | 57" |
| Content | 56% RECYCLED POLYESTER44% POLYESTER |
| Repeat | V-7.1" H-6.5" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, IRON LOW, TUMBLE DRY, DRY CLEAN, NO BLEACH, FIBREGUARD, RAILROADED |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 65,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 - OEKOTEX |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Ikat |












