Devoe | # 806 Sedona - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Order Maxwell Fabric pattern name Devoe # 806 Sedona. Enjoy this superb Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP5806 |
| Name & Color | DEVOE # 806 SEDONA |
| Width | 56" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | V-18.3" H-14" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Orange |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Devoe | # 806 Sedona - Maxwell Fabric
Devoe | # 806 Sedona - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Order Maxwell Fabric pattern name Devoe # 806 Sedona. Enjoy this superb Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP5806 |
| Name & Color | DEVOE # 806 SEDONA |
| Width | 56" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | V-18.3" H-14" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Orange |
| Theme | Texture |
$103.50
Devoe | # 806 Sedona - Maxwell Fabric—
$103.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Order Maxwell Fabric pattern name Devoe # 806 Sedona. Enjoy this superb Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP5806 |
| Name & Color | DEVOE # 806 SEDONA |
| Width | 56" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | V-18.3" H-14" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Orange |
| Theme | Texture |












