Devoe | # 902 Sky - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP5902 |
| Name & Color | DEVOE # 902 SKY |
| Width | 56" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | V-18.3" H-14" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Devoe | # 902 Sky - Maxwell Fabric
Devoe | # 902 Sky - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP5902 |
| Name & Color | DEVOE # 902 SKY |
| Width | 56" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | V-18.3" H-14" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |
Original: $103.50
-65%$103.50
$36.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP5902 |
| Name & Color | DEVOE # 902 SKY |
| Width | 56" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | V-18.3" H-14" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |












