Dobbin | # 904 Bluebell - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Dobbin # 904 Bluebell. Enjoy this beautiful Fabric. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP6904 |
| Name & Color | DOBBIN # 904 BLUEBELL |
| Width | 55.8" |
| Content | 61% UV POLYESTER39% UV OLEFIN |
| Repeat | V-0.3" H-0.8" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Small Scales |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Dobbin | # 904 Bluebell - Maxwell Fabric
Dobbin | # 904 Bluebell - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Dobbin # 904 Bluebell. Enjoy this beautiful Fabric. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP6904 |
| Name & Color | DOBBIN # 904 BLUEBELL |
| Width | 55.8" |
| Content | 61% UV POLYESTER39% UV OLEFIN |
| Repeat | V-0.3" H-0.8" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Small Scales |
$110.70
Dobbin | # 904 Bluebell - Maxwell Fabric—
$110.70
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Dobbin # 904 Bluebell. Enjoy this beautiful Fabric. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP6904 |
| Name & Color | DOBBIN # 904 BLUEBELL |
| Width | 55.8" |
| Content | 61% UV POLYESTER39% UV OLEFIN |
| Repeat | V-0.3" H-0.8" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Small Scales |












