Dobbin | # 937 Seaglass - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP6937 |
| Name & Color | DOBBIN # 937 SEAGLASS |
| Width | 55.8" |
| Content | 61% UV POLYESTER39% UV OLEFIN |
| Repeat | V-0.3" H-0.8" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Small Scales |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Dobbin | # 937 Seaglass - Maxwell Fabric
Dobbin | # 937 Seaglass - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP6937 |
| Name & Color | DOBBIN # 937 SEAGLASS |
| Width | 55.8" |
| Content | 61% UV POLYESTER39% UV OLEFIN |
| Repeat | V-0.3" H-0.8" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Small Scales |
Original: $110.70
-65%$110.70
$38.74Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | DP6937 |
| Name & Color | DOBBIN # 937 SEAGLASS |
| Width | 55.8" |
| Content | 61% UV POLYESTER39% UV OLEFIN |
| Repeat | V-0.3" H-0.8" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Small Scales |












