Ed85425.331.0 | Terrain, Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour - Threads Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Purchase Threads Fabric Pattern number ED85425.331.0 pattern name Terrain from the collection Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Threads |
| Pattern Number | ED85425.331.0 |
| Pattern Name | Terrain |
| Collection | Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour |
| Width | 53.978" |
| Vert. Repeat | 2.364" |
| Horz. Repeat | 0.788" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYOLEFIN FR - 75%;POLYESTER FR - 25% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Ed85425.331.0 | Terrain, Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour - Threads Fabric
Ed85425.331.0 | Terrain, Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour - Threads Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Purchase Threads Fabric Pattern number ED85425.331.0 pattern name Terrain from the collection Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Threads |
| Pattern Number | ED85425.331.0 |
| Pattern Name | Terrain |
| Collection | Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour |
| Width | 53.978" |
| Vert. Repeat | 2.364" |
| Horz. Repeat | 0.788" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYOLEFIN FR - 75%;POLYESTER FR - 25% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Texture |
$248.85
Ed85425.331.0 | Terrain, Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour - Threads Fabric—
$248.85
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Purchase Threads Fabric Pattern number ED85425.331.0 pattern name Terrain from the collection Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Threads |
| Pattern Number | ED85425.331.0 |
| Pattern Name | Terrain |
| Collection | Winch Indoor-Outdoor Weaves Colour |
| Width | 53.978" |
| Vert. Repeat | 2.364" |
| Horz. Repeat | 0.788" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYOLEFIN FR - 75%;POLYESTER FR - 25% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Texture |
