Edith | # 509 Moss - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Select Maxwell Fabric pattern name Edith # 509 Moss. Enjoy this rare Fabric. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | EJ6509 |
| Name & Color | EDITH # 509 MOSS |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-5.5" H-9.1" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Edith | # 509 Moss - Maxwell Fabric
Edith | # 509 Moss - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Select Maxwell Fabric pattern name Edith # 509 Moss. Enjoy this rare Fabric. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | EJ6509 |
| Name & Color | EDITH # 509 MOSS |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-5.5" H-9.1" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
$98.91
Edith | # 509 Moss - Maxwell Fabric—
$98.91
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Select Maxwell Fabric pattern name Edith # 509 Moss. Enjoy this rare Fabric. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | EJ6509 |
| Name & Color | EDITH # 509 MOSS |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-5.5" H-9.1" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |












