Emerson | # 706 Fossil - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Looking for Maxwell Fabric pattern name Emerson # 706 Fossil. Enjoy this dazzling Fabric. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | EJ7706 |
| Name & Color | EMERSON # 706 FOSSIL |
| Width | 54" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, CRYPTON HOME |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Emerson | # 706 Fossil - Maxwell Fabric
Emerson | # 706 Fossil - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Looking for Maxwell Fabric pattern name Emerson # 706 Fossil. Enjoy this dazzling Fabric. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | EJ7706 |
| Name & Color | EMERSON # 706 FOSSIL |
| Width | 54" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, CRYPTON HOME |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
$65.70
Emerson | # 706 Fossil - Maxwell Fabric—
$65.70
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Looking for Maxwell Fabric pattern name Emerson # 706 Fossil. Enjoy this dazzling Fabric. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | EJ7706 |
| Name & Color | EMERSON # 706 FOSSIL |
| Width | 54" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, CRYPTON HOME |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |












