Emerson | # 819 Whiskey - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | EJ7819 |
| Name & Color | EMERSON # 819 WHISKEY |
| Width | 54" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, CRYPTON HOME |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Emerson | # 819 Whiskey - Maxwell Fabric
Emerson | # 819 Whiskey - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | EJ7819 |
| Name & Color | EMERSON # 819 WHISKEY |
| Width | 54" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, CRYPTON HOME |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Texture |
Original: $65.70
-65%$65.70
$23.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | EJ7819 |
| Name & Color | EMERSON # 819 WHISKEY |
| Width | 54" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, CRYPTON HOME |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Texture |












