F1771/02.Cac.0 | Neshat Jacquard, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1771/02.CAC.0 |
| Pattern Name | Neshat Jacquard |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 5" |
| Horz. Repeat | 4.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 60%;VISCOSE - 17%;COTTON - 16%;LINEN - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Black |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F1771/02.Cac.0 | Neshat Jacquard, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
F1771/02.Cac.0 | Neshat Jacquard, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1771/02.CAC.0 |
| Pattern Name | Neshat Jacquard |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 5" |
| Horz. Repeat | 4.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 60%;VISCOSE - 17%;COTTON - 16%;LINEN - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Black |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1771/02.CAC.0 |
| Pattern Name | Neshat Jacquard |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 5" |
| Horz. Repeat | 4.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 60%;VISCOSE - 17%;COTTON - 16%;LINEN - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Black |
| Theme | Check/Plaid |












