F1773/02.Cac.0 | Taryn Jacquard, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1773/02.CAC.0 |
| Pattern Name | Taryn Jacquard |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 52.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 56%;LINEN - 25%;POLYESTER - 15%;COTTON - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F1773/02.Cac.0 | Taryn Jacquard, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
F1773/02.Cac.0 | Taryn Jacquard, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1773/02.CAC.0 |
| Pattern Name | Taryn Jacquard |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 52.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 56%;LINEN - 25%;POLYESTER - 15%;COTTON - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1773/02.CAC.0 |
| Pattern Name | Taryn Jacquard |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 52.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 56%;LINEN - 25%;POLYESTER - 15%;COTTON - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |












