F924431 | Yutori Fabric Book, Raffia Squares, Beige - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | F924431 |
| Pattern Name | Raffia Squares |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 53 in (134.62 cm) |
| Repeat H | 26.5 (67.31 cm) |
| Repeat V | 13.5 (34.29 cm) |
| Construction | 100% Linen |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 20000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Beige |
| Theme | Modern/Contemporary |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F924431 | Yutori Fabric Book, Raffia Squares, Beige - Thibaut Fabric
F924431 | Yutori Fabric Book, Raffia Squares, Beige - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | F924431 |
| Pattern Name | Raffia Squares |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 53 in (134.62 cm) |
| Repeat H | 26.5 (67.31 cm) |
| Repeat V | 13.5 (34.29 cm) |
| Construction | 100% Linen |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 20000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Beige |
| Theme | Modern/Contemporary |
Original: $132.00
-65%$132.00
$46.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | F924431 |
| Pattern Name | Raffia Squares |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 53 in (134.62 cm) |
| Repeat H | 26.5 (67.31 cm) |
| Repeat V | 13.5 (34.29 cm) |
| Construction | 100% Linen |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 20000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Beige |
| Theme | Modern/Contemporary |












