F924446 | Yutori Fabric Book, Water Blocks, Black - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | F924446 |
| Pattern Name | Water Blocks |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 54 (137.16 cm) |
| Repeat V | 27.75 (70.48 cm) |
| Construction | 48% Linen, 39% Cotton, 13% Nylon |
| Backing | Backing suggested for uph |
| Abrasion | 20000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Black |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F924446 | Yutori Fabric Book, Water Blocks, Black - Thibaut Fabric
F924446 | Yutori Fabric Book, Water Blocks, Black - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | F924446 |
| Pattern Name | Water Blocks |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 54 (137.16 cm) |
| Repeat V | 27.75 (70.48 cm) |
| Construction | 48% Linen, 39% Cotton, 13% Nylon |
| Backing | Backing suggested for uph |
| Abrasion | 20000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Black |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | F924446 |
| Pattern Name | Water Blocks |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 54 (137.16 cm) |
| Repeat V | 27.75 (70.48 cm) |
| Construction | 48% Linen, 39% Cotton, 13% Nylon |
| Backing | Backing suggested for uph |
| Abrasion | 20000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Black |
| Theme | Diamond/Ogee |












