Garfield | # 911 Mineral - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Select Maxwell Fabric pattern name Garfield # 911 Mineral. Enjoy this dazzling Fabric. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | GL5911 |
| Name & Color | GARFIELD # 911 MINERAL |
| Width | 55.8" |
| Content | 100% UV POLYESTER |
| Repeat | V-7.4" H - 7.1" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Garfield | # 911 Mineral - Maxwell Fabric
Garfield | # 911 Mineral - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Select Maxwell Fabric pattern name Garfield # 911 Mineral. Enjoy this dazzling Fabric. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | GL5911 |
| Name & Color | GARFIELD # 911 MINERAL |
| Width | 55.8" |
| Content | 100% UV POLYESTER |
| Repeat | V-7.4" H - 7.1" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Texture |
$128.70
Garfield | # 911 Mineral - Maxwell Fabric—
$128.70
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Select Maxwell Fabric pattern name Garfield # 911 Mineral. Enjoy this dazzling Fabric. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | GL5911 |
| Name & Color | GARFIELD # 911 MINERAL |
| Width | 55.8" |
| Content | 100% UV POLYESTER |
| Repeat | V-7.4" H - 7.1" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Texture |












