Gwp-3743-16 | Torin Wc, Sandstone Textured - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3743.16.0
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWP-3743.16.0 |
| Pattern Name | Torin Wc |
| Collection | Kelly Wearstler Glyph Wallcovering |
| Width | 55.7" |
| Vert. Repeat | 4.92" |
| Horz. Repeat | 13.58" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | SANDSTONE |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Gwp-3743-16 | Torin Wc, Sandstone Textured - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3743.16.0
Gwp-3743-16 | Torin Wc, Sandstone Textured - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3743.16.0
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWP-3743.16.0 |
| Pattern Name | Torin Wc |
| Collection | Kelly Wearstler Glyph Wallcovering |
| Width | 55.7" |
| Vert. Repeat | 4.92" |
| Horz. Repeat | 13.58" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | SANDSTONE |
| Theme | Textured |
Original: $326.03
-65%$326.03
$114.11Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWP-3743.16.0 |
| Pattern Name | Torin Wc |
| Collection | Kelly Wearstler Glyph Wallcovering |
| Width | 55.7" |
| Vert. Repeat | 4.92" |
| Horz. Repeat | 13.58" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | SANDSTONE |
| Theme | Textured |














