H6Flax0022 | Flax, Gesso - Old World Weavers Fabric
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | H6FLAX0022 |
| Pattern Name | Flax |
| Collection | Essential Linens |
| Width | 57" |
| Match | NONE |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 0" |
| FIBER CONTENT | 90% POLYESTER 10% LINEN |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

H6Flax0022 | Flax, Gesso - Old World Weavers Fabric
H6Flax0022 | Flax, Gesso - Old World Weavers Fabric
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | H6FLAX0022 |
| Pattern Name | Flax |
| Collection | Essential Linens |
| Width | 57" |
| Match | NONE |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 0" |
| FIBER CONTENT | 90% POLYESTER 10% LINEN |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
Original: $63.00
-65%$63.00
$22.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | H6FLAX0022 |
| Pattern Name | Flax |
| Collection | Essential Linens |
| Width | 57" |
| Match | NONE |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 0" |
| FIBER CONTENT | 90% POLYESTER 10% LINEN |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |












