Hensley | # 629 Ash - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Hensley # 629 Ash. Enjoy this fabulous Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | HM3629 |
| Name & Color | HENSLEY # 629 ASH |
| Width | 54" |
| Content | 52% COTTON48% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hensley | # 629 Ash - Maxwell Fabric
Hensley | # 629 Ash - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Hensley # 629 Ash. Enjoy this fabulous Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | HM3629 |
| Name & Color | HENSLEY # 629 ASH |
| Width | 54" |
| Content | 52% COTTON48% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
$107.91
Hensley | # 629 Ash - Maxwell Fabric—
$107.91
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Hensley # 629 Ash. Enjoy this fabulous Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | HM3629 |
| Name & Color | HENSLEY # 629 ASH |
| Width | 54" |
| Content | 52% COTTON48% POLYESTER |
| Repeat | H-3.5" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |












