HNCAROPILL0004 | Carousel, Blue - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Shop Scalamandre Pillows Item HNCAROPILL0004 pattern name Carousel color name Blue from the collection Hinson Library. Enjoy this fabulous pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNCAROPILL0004 |
| Pattern Name | Carousel Pillow |
| Collection | Hinson Library |
| Pattern Repeat Length | 3.8" |
| Pattern Repeat Width | 6.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | FRETWORK / LATTICE, GEOMETRIC, MATELASSE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

HNCAROPILL0004 | Carousel, Blue - Scalamandre Pillows
HNCAROPILL0004 | Carousel, Blue - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Shop Scalamandre Pillows Item HNCAROPILL0004 pattern name Carousel color name Blue from the collection Hinson Library. Enjoy this fabulous pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNCAROPILL0004 |
| Pattern Name | Carousel Pillow |
| Collection | Hinson Library |
| Pattern Repeat Length | 3.8" |
| Pattern Repeat Width | 6.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | FRETWORK / LATTICE, GEOMETRIC, MATELASSE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Blue |
$694.20
HNCAROPILL0004 | Carousel, Blue - Scalamandre Pillows—
$694.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
Shop Scalamandre Pillows Item HNCAROPILL0004 pattern name Carousel color name Blue from the collection Hinson Library. Enjoy this fabulous pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNCAROPILL0004 |
| Pattern Name | Carousel Pillow |
| Collection | Hinson Library |
| Pattern Repeat Length | 3.8" |
| Pattern Repeat Width | 6.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | FRETWORK / LATTICE, GEOMETRIC, MATELASSE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Blue |












