HNCAROPILL0005 | Carousel, Multi - Scalamandre Pillows
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNCAROPILL0005 |
| Pattern Name | Carousel Pillow |
| Collection | Hinson Library |
| Pattern Repeat Length | 3.8" |
| Pattern Repeat Width | 6.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FRETWORK / LATTICE, GEOMETRIC, MATELASSE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Multi |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

HNCAROPILL0005 | Carousel, Multi - Scalamandre Pillows
HNCAROPILL0005 | Carousel, Multi - Scalamandre Pillows
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNCAROPILL0005 |
| Pattern Name | Carousel Pillow |
| Collection | Hinson Library |
| Pattern Repeat Length | 3.8" |
| Pattern Repeat Width | 6.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FRETWORK / LATTICE, GEOMETRIC, MATELASSE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Multi |
Original: $694.20
-65%$694.20
$242.97Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNCAROPILL0005 |
| Pattern Name | Carousel Pillow |
| Collection | Hinson Library |
| Pattern Repeat Length | 3.8" |
| Pattern Repeat Width | 6.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FRETWORK / LATTICE, GEOMETRIC, MATELASSE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Multi |












